بازاریابی اینترنتیReviewed by محسن مقدم on Sep 28Rating: 5.0بازاریابی اینترنتیبازاریابی اینترنتی که به آن نتورک مارکتینگ، بازاریابی تحت وب یا بازاریابی آنلاین می گویند، به کسب درآمد، فروش محصولات و ارائه خدمات از راه اینترنت گفته می شود. بازاریابی اینترنتی حوزه بسیار گسترده ای است چرا که نه تنها شامل بازاریابی از راه اینترنت می شود، بلکه شامل تمامی فعالیتها و بازاریابی ها از طریق ایمیل و دیگر وسایل از راه دور است

مدت مطالعه : 30 ثانیه

بازاریابی اینترنتی که به آن نتورک مارکتینگ، بازاریابی تحت وب یا بازاریابی آنلاین می گویند، به کسب درآمد، فروش محصولات و ارائه خدمات از راه اینترنت گفته می شود. بازاریابی اینترنتی حوزه بسیار گسترده ای است چرا که نه تنها شامل بازاریابی از راه اینترنت می شود، بلکه شامل تمامی فعالیتها و بازاریابی ها از طریق ایمیل و دیگر وسایل از راه دور است.

Word Cloud "Web Marketing"

مدیریت داده های مشتریان و ارتباط الکترونیکی با مشتریان نیز در حوزه بازاریابی اینترنتی خلاصه می شود. بازاریابی اینترنتی، ویژگیهای فنی و خلاقانه اینترنت را با هم پیوند می دهد که شامل طراحی، توسعه، تبلیغات و فروش است.

پیدایش اینترنت، این امکان را تقریبا برای تمامی افراد به وجود آورده است که هر کسی کالاها، محصولات یا خدمات خود را فقط با فشار چند کلیک از سوی خریداران به فروش برساند. بازاریابی اینترنتی، اصولا ادامه ای از بازاریابی سنتی در سالهای قبل است. فروش از طریق اینترنت، برای کلیه کسب و کارهای کوچک و بزرگ می تواند سودمند باشد. تنها باید نکاتی را رعایت کرد که هسته اصلی بازاریابی اینترنتی را شکل می دهند.

آنالیز و بررسی بازار اصلی ترین و مهمترین بخش از بازاریابی اینترنتی است. دلیل این موضوع این است که مهم نیست چه میزان فردی در فروش تبحر دارد. چیزی که اهمیت دارد آن است که مردم از بدانیم چه چیزهایی مورد علاقه مردم نیست. هرکسی که علاقه به کسب و کار از راه اینترنت دارد اولین چیزی که نیاز دارد تحقیق است.  کلید اصلی موفقیت در بازاریابی، تحقیق در بازار است و بدون آن، هر تلاشی در بازار، محکوم به شکست خواهد بود.

بازاریاب های قدیمی، نیاز داشتند تا به مکانهای عمومی فروش، مثل فروشگاه ها و حراجیها دل ببندند تا به مشتریان فعال خود دسترسی داشته باشند. معادل امروزی  فروشگاه ها، وب سایت ها می باشند. همانطور که یک فروشگاه نیاز دارد تا به شکل جذابی طراحی شده  باشد و محیطی  مناسب را برای مشتریان خود به وجود آورد، یک سایت فروش نیز نیازمند طراحی حرفه ای است. یک سایت خوب همچنین نیاز دارد تا اطلاعات را به روشی موثر نمایش و ارائه دهد و این امکان را فراهم کند  تا مشتریان به آسانی سفارش خدمات و پرداخت ها را انجام دهند.

بازاریابی اینترنتی مانند کسب و کارهای دیگر، بر نگاه مشتریان به کالاها و خرید محصولات توجه دارد. کشاندن بازدید کنندگان زیاد به سایت، کلید اصلی موفقیت در اینترنت است. ترافیک سایت، ستون فقرات بازاریابی اینترنتی است و تقریبا روشهای نامحدودی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. با دانستن اینکه چه چیزی را بفروشیم  تا وب سایتی مناسب و مرتبط با آن طراحی کنیم و بازدید کننده برای آن جذب کنیم، می توان گامهای مناسب را برداشت تا در مسیر سود از راه اینترنت قرار گرفت.

درباره محمدرضا جوانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *