سئوReviewed by محمدرضا جوان on Aug 11Rating: 5.0سئودر ابتدا باید گفت که سئو گرفته شده از کلمات اختصاری Search Engine Optimization می باشد که در اصطلاح SEO نامیده می شود.

مدت مطالعه : 1 دقیقه

seo-by-atlasnic-3g

در ابتدا باید گفت که سئو گرفته شده از کلمات اختصاری Search Engine Optimization می باشد که در اصطلاح SEO نامیده می شود.

از نگاه معنایی سئو فریب و دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست. در واقع سئو براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

هدف اصلی سئو کمک به وب سايت‌ها در کسب جایگاه بالا در نتايج جستجوي عادی و افزايش ارتباط میان صفحات و کلمات کليدي وارد شده به وسیله کاربران است.

شما می توانید نمونه کارهای شرکت اطلس نیک در زمینه سئو و بهینه سازی و همچنین طراحی وب سایت ها را در اینجا مشاهده نمایید.

در کل می توان اهداف سئو را بصورت زیر خلاصه نمود:

 • در بازدید وب سایت تاثیر چشمگیری دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • کارآمدترین ابزار برای تبلیغات می باشد.

قابل فهم ترین توضیح برای بهینه سازی وب سایت عبارت است از قرار دادن وب سایت شما در برابر چشم بازدیدکنندگان که نوعی تبلیغ است.

بهینه سازی وب سایت یا خدمات سئو تشکیل شده از فنون و اعمالی که رتبه بندی سایت را بر طبق کلمات کلیدی خاص و تگ ها در موتورهای جستجو مانند گوگل بهتر میکند. زمانی که کاربران در موتورهای جستجو به دنبال موضوعات خاصی به جستجو مشغول هستند، برای پیدا کردن مطالب مورد نظر خود با نوشتن کلمه یا کلمات مربوط (Keywords) با آن موضوع در موتورهای جستجو شروع به جستجو می کنند. موتورهای جستجو صفحات وبی را که در آنها از کلمه یا کلمات مرتبط (کلمات کلیدی) استفاده شده پیدا کرده و نمایش می دهند. بالاترین رتبه بر مبنای هر کلمه یا کلمات کلیدی بر مبنای دستورالعملهای هر موتور جستجو طبقه بندی شده و به کاربران ارائه می دهند. به دلیل محبوبیت و امکانات مختلف موتور جستجوی گوگل (Google Search Engine)، آمار نشان می دهد که 65% از جستجوهای کاربران در این موتور صورت می گیرد و در نتیجه رتبه بندی در این موتور جستجو بسیار مهم است.

مهمترین مزایای بهینه سازی وب سایت عبارتند از:

 • افزایش بینندگانی که با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با زمینه کاری شما در حال جستجو در موتورهای جستجو هستند.
 • افزایش آمار بینندگان و بالا رفتن آمار ترافیک وب سایت شما که نتیجه آن افزایش آگاهی و اطلاع از محصولات و خدمات شماست و مستقیما” به فروش بیشتر می انجامد.
 • برتری جایگاه شما نسبت به رقبای تجاری خود
 • بدست آوردن اعتبار و محبوبیت بیشتر برای شرکت شما
 • تبلیغات همیشگی، هدفمند، پایدار و بسیار کم هزینه در مقایسه با روشهای دیگر تبلیغاتی برای محصولات و خدمات خود در سطح ملی و جهانی
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره محمدرضا جوانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *